четверг, 21 февраля 2019 г.

День рідної мови
Щороку, 21 лютого, світова громадськість відзначає Міжнародний день рідної мови.


День був встановлений у листопаді 1999 року на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності. Історія свята, на жаль, має трагічний початок. 21 лютого 1952 року у Бангладеш (Східний Пакистан) пакистанська влада жорстоко придушила мітингувальників (це були переважно студенти), які висловлювали свій протест проти урядової заборони на використання в країні своєї рідної – бенгальської мови. Після проголошення незалежності Бангладеш у 1971 році, цей день відзначають в країні як день мучеників, вшановуючи пам’ять загиблих за рідну мову. Саме за пропозицією цієї країни ЮНЕСКО проголосило 21 лютого Міжнародним днем рідної мови.
За даними ЮНЕСКО, у світі існує близько 6000 мов. Майже половина з них знаходяться під загрозою зникнення. На думку фахівців, це трапляється в тому випадку, коли її перестають, з тої чи іншої причини, вживати та вивчати більше 30% носіїв мови. Лише в Європі небезпека загрожує 30 мовам, а 13 із них перебувають на межі зникнення.
Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. Мова – найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління.
В Україні живе понад 130 національних меншин – носіїв 79 мов. Згідно зі статтею 10 Конституції України "Державною мовою в Україні є українська мова". Але в Україні є також і мови, які знаходяться на межі зникнення: зокрема, два діалекти ромської мови, кримчацька, урумська мови, а також галицький діалект караїмської мови.
В нашій країні рідній мові присвячене свято – День української писемності та мови, яке щороку відзначається 9 листопада, в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.
Тема Міжнародного дня рідної мови 2018 року – "Збереження лінгвістичної різноманітності і просування багатомовності в рамках досягнення цілей в галузі сталого розвитку".


Cвято мови в школі

     Ми – українці. Живемо у вільній незалежній державі – Україні. Розмовляємо рідною державною мовою. А мова в нас красива і багата, мелодійна і щира, як і душа нашого народу.
     Земля українська стародавня, така ж давня, і наша мова. Учені довели, що вік нашої мови – 7 тисяч років. З покоління в покоління, в часи розквіту та падіння передавали нам предки цей скарб. Народ плекав рідну мову у піснях, легендах, переказах і передавав від роду до роду, щоб не загинула.

     Для нас рідна мова – це не тільки дорога спадщина, яка об'єднує в собі народну мудрість, вироблену десятками й сотнями поколінь. Це наша гордість, бо все, що створено нею, увійшло в скарбницю загальнолюдської культури.

    Щороку, 21 лютого, світова громадськість відзначає Міжнародний день рідної мови.                                                                                                                                                               Традиційно, 21 лютого, у день рідної мови пройшли заходи, присвячені цьому святу. У 2 класі вчитель Овчарчина Валентина Василівна провела відкритий урок рідної мови . Крім того, учні початкових класів взяли участь в інтелектуальних перервах. під час яких із задоволенням відгадували ребуси. кросворди. шаради, загадки. Старшокласники в цей день змагалися в  конкурсі на краще написання   диктанту . В даному заході взяли участь учні 5-7, 8,9 та 10,11 класів. Учні писали різнідиктанти,  але всі вони були об' єднані спільною темою  "Рідна мова". Перемогу в конкурсі здобула учениця  7 класу Клименко Тетяна.

       А завершився день мовної грою "Я люблю українську", участь в якій взяли найкращі знавці мови: Клименко Т.. Капленко К. ( 7 клас), Фурлет І. Миколюк М.. Клюзка Є.( 9 клас), Нестеренко В., Клець А., Петрова С., Сисоєва І. ( 10 клас), Головінов М.( 11 клас). Цікавим і захоплюючим було  змагання  команд  " Юні мовознавці" та "Озброєні словом". Мужньо вони вистояли такі конкурси, як  "Давайте позайомимось", "Розминка", «Скажи без затримки», .«Мандри слова» , « Магія слова»  , "Літературна світлиця" , і в нелегкій боротьбі перемогла команда "Юні мовознавці"( капітан команди Капленко Катерина, гравці - Головінов Микола, Миколюк Микола, Сисоєва Інна, Клюзка Єлизавета).                                          В кінці гри було також визначено кращого знавця мови. Цей титул отримала учениця 7 класу Клименко Тетяна .


           











понедельник, 18 февраля 2019 г.

Декада вчителів початкових класів













Безпечний Інтернет 2019

Інтернет надає дітям та молоді неймовірні можливості для здійснення відкриттів, спілкування й творчості. Проте, оскільки з самого початку Інтернет розвивався без будь-якого контролю, сьогодні він містить величезну кількість інформації, причому далеко не завжди безпечної. У зв'язку із цим виникає проблема забезпечення безпеки дітей. .Кожного року День безпечнішого Інтернету відзначається під девізом, у 2019 році — під девізом «Разом для кращого Інтернету». У КЗ "Новоуспенівська ЗОШ І - ІІІ ступенів" день Безпечного Інтернету відзначали 6 лютого.  У цей день учні закладу ознайомилися із правилами безпечного користування всесвітньою мережею прослухавши лекцію та переглянувши відео, яке підготував вчитель інформатики Капленко Р. А. Після теоретичної частини була проведена вікторина, яка дала можливість відібрати учасників для участі у квесті "Мій безпечний інтернет" для учнів 5 - 11 класів, який підготувала вчитель інформатики Клименко Н.О.








пятница, 15 февраля 2019 г.

15 лютого 2019 року – день вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 30 років від дня виведення військ з Республіки Афганістан.
Війна, в якій брали участь більш ніж 160 тисяч українських військовослужбовців, тривала майже 10 років, залишивши невиліковну рану в серцях тих, хто брав участь у військових діях, хто втратив друзів, братів, синів чи батьків, але й навіки згуртувала бойових побратимів.


День Святого Валентина у школі

     14 лютого - День Святого Валентина – день, коли люди відкрито говорять про найпрекрасніше у світі почуття – про кохання.
     У КЗ "Новоуспенівська ЗОШ І - ІІІ ступенів"    у цей   лютневий день було на душі тепло як ніколи, а повітря заполонило відчуття щастя і романтики. Сьогодні також можна приділити більше уваги,  потурбуватися про близьких та друзів…
     Рано-ранесенько почала працювати  святкова пошта - «Скринька кохання», завдяки якій усі бажаючі могли виразити свою симпатію "валентинкою".  
     А після уроків відбулася розважальна програма для учнів 7-11 класів, під час якої проходили різноманітні конкурси, веселі забави, чарівні танці. У грі "Найромантичніша пара" брали участь учні, які, пройшовши не одне випробування, об’єднались у пари та продовжили змагання вже парами. Веселі та запальні випробування створили атмосферу радості й тепла.А найромантичнішою парою стали учні 10 класу Дундук Андрій та Сисоєва Інна. Кожен учасник переконався в тому, що День закоханих – свято чудес, яскравих вражень і кохання.
 

Вітаємо всіх з Днем Закоханих
Кохайте і будьте коханими!!!








           Кампанія «Стоп Булінг!» триває!

       Міністерство юстиції в межах проекту «Я МАЮ ПРАВО!» за підтримки МФ «Відродження» та за сприяння Національної поліції України розпочало інформаційну кампанію #СтопБулінг, орієнтовану на дітей та їх батьків.
       Булінг  – це агресивна і вкрай неприємна свідома поведінка однієї дитини або групи дітей стосовно іншої дитини, що супроводжується регулярним фізичним і психологічним тиском та є гострою проблемою сучасності.
        14 лютого до КЗ "Новоуспенівська ЗОШ І - ІІІ ступенів" завітали гості: начальник відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Запорізькій області Розка Н.В., спеціаліст даного відділу Коваль Т.В., заступник начальника відділу "Веселівське бюро правової допомоги Мелітопольського місцевого центру з охорони 5 ВПД" Мінасян С.Л.Представн6ики Управління юстиції   провели бесіду з учсниками освітнього процесу на тему: "Булінг - проблема ХХІ століття".
       Школярі дізнались, що таке булінг, як йому протидіяти, як уникнути конфліктних ситуацій, чому не варто залишатись осторонь, як допомогти тим, хто став жертвою булінгу. Під час заходу були обговорені поняття, ознаки булінгу та відповідальність за нього,  надано поради щодо запобіганню та протидії цьому вкрай негативному явищу.  Крім того,  серед присутніх було розповсюджено друковані інформаційні матеріали з питань зазначеного проекту.
                              





  
 

      13 лютого, в рамках чергової атестації, вчитель історії та правознавства Іванова Світлана Володимирівна, кваліфікаційна категорія  "спеціаліст ІІ категорії" , провела відкритий урок з правознавства у 9 класі на тему  "Сімейне право". Метою уроку було: дати уявлення про поняття  «сім’я»  і «шлюб» , умови укладання шлюбу , особисті майнові та немайнові права та обов’язки подружжя;  вчити учнів працювати з нормативними документами, розвивати навички логічного мислення; формувати вміння висловлювати та аргументувати власну точку зору;  виховувати повагу до своїх батьків, відповідальне ставлення до своїх сімейних та подружніх обов’язків. На уроці були використані різноманітні інтерактивні вправи та методи: «Розгадай ребус», «Робота з правовими джерелами», «Презентація», «Асоціативний кущ», «Соціологічне опитування», «Інтернет- вікторина Quizizz»,  «Три речення»,  «Дерево пізнання».
       Урок пройшов цікаво, вчителька продемонструвала високий рівень викладання. Присутні на уроці колеги, члени атестаційної комісії,  високо оцінили роботу вчителя. 















 

четверг, 14 февраля 2019 г.



                                   ЗАТВЕРДЖЕНО
                                                                                   Керівник        _Т.В.Трішечкіна

ПЛАН ЗАХОДІВ
 ЩОДО ПРОФІЛАКТИКИ БУЛІНГУ В УЧНІВСЬКОМУ СЕРЕДОВИЩІ   
2018-2019н.р.



НАЗВА ЗАХОДУ
ЦІЛЬОВА АУДИТОРІЯ
ТЕРМІН ПРОВЕДЕННЯ
1.
Тренінгове заняття «Профілактика булінгу в учнівському середовищі».
5-11кл.
Вересень-Жовтень
2.
Поради «Як допомогти дітям упоратися з булінгом».
1-11кл.
Протягом року
3.
Години спілкування на тему: «Кібербулінг».

7-11кл.
Протягом року
4.
Корисні правила-поради для  профілактики і подолання кібер-булінгу.
7-11кл.

5.
Перегляд відео презентацій «Булінг в школі. Як його розпізнати», «Кібербулінг або агресія в інтернеті: Способи розпізнання і захист дитини».

5-11кл.
Листопад-Грудень
6.

Круглий стіл для батьків «Поговоримо про булінг та кібербулінг».


Батьки
Грудень
Травень
7.
Поради батькам, щоби зменшити ризик булінгу та  кібербулінгу для своєї дитини.
Батьки
Грудень
Травень
8.
Міні-тренінг "Як навчити дітей безпечної поведінки в Інтернеті".
2-4кл.
Січень -лютий
9.
Круглий стіл для педагогічного колективу «Безпечна школа. Маски булінгу».
Педагогічний колектив
Березень
10.
1-11кл.
Протягом року
11.
Бесіда –тренінг «Віртуальний терор: тролінг і кібербулінг».
6-8кл.
Квітень
12.
Консультативний пункт .
«Скринька довіри».

Постійно