ЗНО. Підготовка до ЗНО





















 Наказом Міністерства освіти і науки України від 05 травня 2021 року № 498 врегульовано проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року:

   - затверджено перелік навчальних предметів, із яких у 2022 році проводиться зовнішнє незалежне оцінювання;
   - окреслено принципи зарахування результатів державної підсумкової атестації, проведеної у формі зовнішнього незалежного оцінювання;
   - установлено строки проведення зовнішнього незалежного оцінювання;
   - визначено підходи щодо встановлення результатів державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання.
   Зовнішнє незалежне оцінювання 2022 року проводитиметься з 23 травня до 15 липня з 13 навчальних предметів: українська мова, українська мова і література, математика (завдання рівня стандарту), математика, історія України, біологія, географія, фізика, хімія, англійська, іспанська, німецька, французька мови.
   Результати ЗНО за шкалою 1-12 балів із чотирьох навчальних предметів зарахують як оцінки за державну підсумкову атестацію освітнього рівня повної загальної середньої освіти для учнів (студентів) закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які у 2022 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти.
   У 2022 році випускники складатимуть обов’язкове ДПА у формі ЗНО з української мови, математики, історії України або іноземної мови та ще з одного предмету на вибір.

   Максимально учасники зможуть пройти п’ять тестувань ЗНО бюджетним коштом. Окрім п’яти гарантованих державою тестів, учасник зможе додатково за бажанням скласти тестування з інших предметів за власні гроші.

 

Рекомендації учням щодо проходження ЗНО

     Для того щоб ви могли впевнено впоратися з тестом у напруженій обстановці зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО), почніть готуватись до тестування заздалегідь. А як краще впоратися з цим завданням, вам підкаже цей матеріал.


     Тренуйся. Перед офіційним тестуванням варто виконувати якнайбільше опублікованих тестів - просто заради тренування, наприклад, проходити тести ЗНО онлайн. Не можна навчитись добре виконувати тести, не тренуючись на них самих, підмінюючи цю практику іншими видами контролю й самоконтролю. Ці тренування не тільки знайомлять з типовими конструкціями тестових завдань, а й дають вам інший досвід - самоспостереження й оптимальної саморегуляції під час тестування.

     Поспішай. Тренуйтеся із секундоміром у руках. Порівнюйте час, необхідний для виконання тестів зовнішнього оцінювання. Обмежуйте його. Без подібних обмежень, що змушують працювати в максимально швидкому темпі, без імітації змагальної ситуації, неможливо змоделювати той стрес (напругу), що викликає будь-яке тестування.

     Випробовуй. У тренуваннях застосовуйте правильну тактику, тобто додержуйтесь усіх рекомендацій, як правильно вирішувати окреме завдання чи тест у цілому. Наприклад, не слід двічі перечитувати малозрозумілу інструкцію, а треба відразу ж познайомитися з варіантами відповідей. Тоді зміст відповідей прояснить вам, що ж саме є необхідним в інструкції до даного завдання. Це конкретний приклад тактики, яку треба випробовувати. Її можна освоїти й ефективно застосовувати, тільки активно тренуючись у тестуванні.

     Пропускай. Треба навчатися пропускати важкі чи незрозумілі завдання. Пам'ятайте: у тесті завжди знайдуться такі завдання, з якими ви обов'язково впораєтесь. Просто нерозумно не дібрати балів тільки тому, що ви не добрались до «своїх» завдань, а застрягли на тих, навчальний матеріал яких вам невідомий. Звичайно, така тактика може принести успіх далеко не завжди. Якщо тест побудований за принципом «сходів» і починається з легких запитань, то не варто пропускати всі перші завдання.

     Вгадуй. Якщо ви не впевнені у виборі, але інтуїтивно можете віддати перевагу якійсь відповіді перед іншими, то інтуїції варто довіряти! Така довіра, як правило, призводить до приросту балів.

     Виключай. Багато завдань можна швидше вирішити, якщо не шукати відразу правильну відповідь, а послідовно виключати ті, які явно не підходять. Метод виключення дозволяє концентрувати увагу всього на одній-двох відповідях (а це легше), а не відразу на п'ятьох-сімох (що набагато складніше).

     Скорочуй вибір. Якщо кілька відповідей (1-2) із чотирьох чи п'яти варіантів здаються вам зовсім невідповідними, а інші такими, що підходять з рівною ймовірністю, то в цьому випадку правильніше буде не пропускати це завдання, а намагатись вибрати відповідь з інших просто навмання. Шляхом такої тактики ви отримаєте більше балів. Це - теорія ймовірності. Адже «негативне знання» (про те, яка відповідь точно не підходить) - це теж знання, і нерозумно відмовлятись від його використання.

 

     Думай тільки про поточне завдання. Коли ви бачите завдання (запитання), забувайте все, що було в попередньому: як правило, завдання в тестах не пов'язані одне з одним, тому знання, які ви застосували в одному (уже вирішеному вами), як правило, не допомагають, а тільки заважають сконцентруватись і правильно вирішити інше завдання. Ця установка дає безцінний психологічний ефект - забудьте про невдачу в минулому завданні (якщо воно виявилось вам «не по зубах»). Думайте тільки про те, що кожне нове завдання - це шанс набрати бали.

     Читай завдання до кінця. Поспіх не повинен призводити до того, що ви будете намагатися зрозуміти умови завдання за «першими словами» й добудовувати кінцівку у власній уяві. Це вірний спосіб зробити прикрі помилки в найлегших запитаннях.

      Не засмучуйся. У будь-якому професійно підготовленому тесті є завдання, з якими ви просто не зможете впоратись. Більше того, усі 100 % завдань зможуть виконати лише одиниці! Тому немає ніякого сенсу розхлюпувати емоційну енергію на передчасну досаду. Навіть якщо вам здається, що ви допустили занадто помилок і просто завалили тест, пам'ятайте, що дуже часто таке відчуття є помилковим: при порівнянні ваших результатів з іншими може з'ясуватися, що інші допустили ще більше помилок. У підсумку ви одержите якщо не найвищий тестовий бал, то цілком пристойний. Ця установка особливо знадобиться «круглим відмінникам», які звикли при звичайних методах контролю домагатись максимального результату. Якщо ви хочете стати класним «тестовим бійцем», навчайтесь не тільки наносити удари, а й «тримати» їх (якщо висловлюватись термінами боксу). Треба категорично відмовитись від «комплексу відмінника», який не звик непохитно переносити окремі локальні невдачі.

     Заплануй два кола. Сплануйте середній час на кожне завдання таким чином, щоб за дві третини (максимум три чверті) тестування пройти всі завдання «за першим колом». Тоді ви встигнете набрати максимум балів на легких для вас («своїх») завданнях, а потім зможете подумати й добрати щось на важких, які вам спочатку довелось пропустити.



Підготовка до ЗНО: добірка матеріалів із Бібліотеки «На Урок» 

 ЗНО клуб ( сайт, що допоможу у підготовці до ЗНО)

Підготовка до ЗНО з географії: задачі з поясненням

 

ОНЛАЙН ПЛАТФОРМА для підготовки до ЗНО - абсолютно БЕЗКОШТОВНИЙ соціальний проект від Be Smart / Будь розумним.

У всіх школах країни незалежно від їх форми власності оголошено КАРАНТИН через коронавірус щонайменше на три тижні, на жаль, дистанційну форму навчання більшість вчителів лише починають освоювати і на це піде чимало часу. Це означає, що об’єм пояснень навчального матеріалу від вчителів знижується, учні мають самостійно засвоїти весь необхідний обсяг знань, адже обставини на зовнішнє незалежне оцінювання не впливають. І випускників чекає вступна кампанія до вишів 2020.
Враховуючи складність ситуації, в якій опинились учні та вчителі, безкоштовна онлайн платформа Be Smart допоможе всім, хто піклується про майбутнє, якісно підготуватись до ЗНО, адже вона містить:
✅9 предметів та більше 2000 тестів;
 ✅відеорозбір пробних ЗНО-2019, де вчителі пояснюють всі питання пробного тестування та дають рекомендації для складання державної атестації - це дасть змогу не просто дізнатись правильну відповідь, а зрозуміти її;
✅короткі відеолекції по 20-25 хвилин;
✅безкоштовна реєстрація;
✅тести, які затвердило МОН;
✅розбори пробних ЗНО 2019 року.
Платформа Be Smart – це ресурс для тих, хто:
 - не має репетиторів, але має інтернет.
- хоче покращити свої результати ЗНО.
- хоче почуватися впевнено та отримати максимальний бал на ЗНО.
Платформа безкоштовно забезпечує рівні можливості для всіх школярів країни, які дбають про своє майбутнє та хочуть навчатись в омріяних університетах.
Запрошуємо за посиланням https://besmart.study




 5 лайфхаків для ЗНОшників



 ЗНО-2018: НА ЩО ВАРТО ЗВАЖАТИ, ГОТУЮЧИСЬ ДО ТЕСТУВАННЯ

У 2018 РОЦІ ПРОБНЕ ЗНО ВІДБУДЕТЬСЯ В БЕРЕЗНІ

Наказ Міністерства освіти і науки України від 19 вересня 2017 року № 1287


ТЕСТ ЗНО З ІНОЗЕМНИХ МОВ МІСТИТИМЕ ЗАВДАННЯ РІЗНИХ РІВНІВ СКЛАДНОСТІ


Корисні веб-сайти до ЗНО

Основні сайти про ЗНО:

  • http://testportal.gov.ua/ – основний офіційний ресурс про ЗНО. Саме тут завантажувати програмки ЗНОкритерії оцінювання, дізнаватися офіційні новини та найважливіше – результати ЗНО. За контактними телефонами можна отримати персональну довідку.
  • http://testportal.gov.ua/regions/ – тут варто знайти сайт свого регіонального центру і “облаштуватись” там.
  • http://www.vstup.info/ – всі університети і спеціальності. Через цю систему можна буде слідкувати за рухом рейтингу влітку. Поки що абітурієнтам варто використовувати ресурс, щоб придивитись до цікавих спеціальностей і визначити, на який прохідний бал треба працювати.

Сайти з тестами ЗНО:


Рекомендації учасникам ЗНО з історії!

1. Не панікуйте !

2. Взявши зошит із завданнями не листайте , а відразу починайте працювати.

3. Питання , які точно знаєте відповідь - обведіть одразу .

4. Питання , які не впевнені - поставте знак питання ( повернетесь).

5. Питання складні - використовуйте метод"виключення" та метод "знизу - до верху".

6. Хронологічні питання вирішуйте по такій схемі : клас - період - століття - половина ст. - рік.

7. Якщо рік не пам'ятаєте - логічний ланцюжок подій.

8. Персоналії - по періоду або діяльності .

9. Архітектура : візантійський стиль,готика,ренесанс,бароко(козацьке ,мазепинське), рококо , класицизм , модернізм -  уважно дивіться на оформлення.

10.ЧИТАЙТЕ УВАЖНО ЗАВДАННЯ !
11.На картах - підсказки .
12. На плакатах - підсказки.
13. Переставте правильні відповіді до бланку , а потім поверніться до складних для вас завдань ( у вас залишиться час  на вирішення)
14.Використайте увесь час - не поспішайте здавати бланк й виходити з аудиторії.
15.Якщо не вдається пригадати правильну відповідь - ставте    таку , яку вважаєте логічною (але ставте - раптом вона правильна)
16. Якщо потрібно вибрати ряд - по точних цифрах (інші будуть в рядку - підставте ). 
17.Так само у відповідностях.
18. НЕ ПАНІКУЙТЕ !!!


Оціни рівень своїх знань з історії України, пройшовши безкоштовно


Комментариев нет:

Отправить комментарий