вторник, 30 ноября 2021 г.

Супервізія у закладі

 

25 листопада у 2 класі( вчитель Клименко Н.О.) нашого закладу освіти була проведена супервізія впровадження Нової української школи. Супервізія проводилася за напрямами, пов’язаними з професійним стандартом вчителя початкових класів НУШ та створенням сучасного освітнього середовища. Супервізор Тетяна Забавляєва, вчитель початкових класів Мелітопольської гімназії №7, ознайомилася з професійною діяльністю Наталії Олександрівни, здійснила спостереження під час проведення ранкової зустрічі, уроків читання, української мови, математики та перерв. Крім того, нею було оглянуто освітнє середовище, дидактичні матеріали, осередки класів НУШ та проведено практичне заняття для вчителів Нової української школи на тему «Критичне мислення здобувачів освіти Нової української школи».

Тетяна Анатоліївна надала Клименко Н.О. консультації щодо впровадження ідей і положень Концепції НУШ, реалізації освітніх програм і навчальних планів, організації освітнього середовища, впровадження сучасних методик і технологій навчання, самоосвіти та самовдосконалення. Таким чином, дії супервізора допоможуть вчителям НУШ скласти план подальшого професійного розвитку, який стане поштовхом для підвищення якості освіти та педагогічної майстерності вчителя.
Дякуємо пані Тетяні за об"єктивну оцінку роботи вчителя та надання консультативної допомоги нашим педагогам! Спільними зусиллями продовжуймо розбудову Нової української школи!





пятница, 26 ноября 2021 г.

Негаснуча свіча скорботи

26 листопада вчителем історії Лапицькою Д.О. була проведена онлайн зустріч з учнями 5-9 класів, присвячена Дню пам’яті жертв Голодомору
«Негаснуча свіча скорботи».
Від озвучених історичних даних про ті страшні події в історії України в уяві кожного постали жахливі картини знущання над українцями: опухлі і змучені від голоду діти, зневірені та знедолені дорослі, люди похилого віку.
На онлайн-зустрічі переглянули фото-, відео- мультматеріали, а також закликали усіх приєднатися 27 листопада до акції «Запали свічку».
Долучайтесь і ви.





ДЛЯ ДІТЕЙ суспільство без бар'єр

 



В Україні стартувала інформаційна кампанія «Для дітей суспільство без бар’єрів». Її мета продемонструвати, що тільки через розбудову інклюзивного та безбар’єрного суспільства можна створити належні умови для розвитку кожної дитини, а також забезпечити її включення в активне життя навчального закладу, громади та суспільства.






понедельник, 8 ноября 2021 г.

 


9 листопада традиційно відзначають День української писемності та мови. Зазвичай у цей день нагороджують кращих українських літераторів і українські видавництва, а також проводять радіодиктант національної єдності. 

Це свято було засновано ще в листопаді 1997 року президентом України Леонідом Кучмою.

Цікаво, що за православним календарем – це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця – письменника, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі.

Дослідники вважають, що саме з Нестора-літописця починається писемна українська мова. Його перу належать такі відомі роботи: "Повість временних літ", "Житіє святих князів Бориса і Гліба", "Житіє Феодосія Печерського".

  • заохочують видавництва, які випускають літературу українською мовою;
  • відзначають найкращих популяризаторів українського слова;
  • стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика (щорічна кількість учасників – понад 5 мільйонів із 20 країн світу);
  • покладають квіти до пам'ятника Несторові-літописцю;
  • проводять радіодиктант для українців.

https://education.24tv.ua/den-ukrayinskoyi-pisemnosti-ta-movi-2021-istoriya-svyata_n1789392

суббота, 30 октября 2021 г.

 


Алгоритм дій для учнів під час дистанційного навчання 

Як навчатися  дистанційно під час карантину

Під час карантину учень  зобов'язаний продовжити навчання дистанційно.  Дистанційні заняття відбуваються відповідно до діючого розкладу занять та починаються о  08.30 . 

Виконуй наступні поради та правила для якісного  

дистанційного навчання:


1.З понеділка по п'ятницю обов'язково переглядай предметні Viber групи ( за встановленим розкладом) та долучайся до роботи на Всеосвіті з навчальних предметів( кожен вчитель - предметник надасть тобі код для входу на свою особисту сторінку).( Як працювати на Всеосвіті переглянь тут)

2.Обов'язково приєднуйся до відеоуроків через сервіс Гугл Міт. Посилання на уроки вчитель надсилатиме у предметні класні Viber групи перед уроком.

3.Переглядай,опрацьовуй та вивчай матеріали, запропоновані вчителями на Всеосвіті з певного навчального предмету. 
4.Уважно прочитай інструкцію вчителя-предметника щодо виконання навчального завдання чи вправ.
5.Вчасно та відповідно до термінів виконання виконуй завдання та надсилай вчителю на перевірку.
6.Письмові завдання виконуй в робочих зошитах .
7.Для отримання індивідуальних консультацій з предмету тримай зв'язок з вчителем через  засоби зв'язку (Електронна пошта, телефон, Вайбер, Інстаграм, Телеграм, Фейсбук.)
8.Слідкуй за результатами власних  навчальних досягнень у ЕЛЕКТРОННОМУ ЩОДЕННИКУ (Інструкція до "Щоденника учнів") 9.Дотримуйся правил роботи з комп'ютерною технікою та вчасно роби перерви для відпочинку.
10. Правильно розподіляй час для опрацювання, вивчення матеріалу  та виконання домашніх завдань, не накопичуй багато невиконаних завдань!
  1. Сплануй час для навчання  та відпочинку.

  2. У разі виникнення проблемних питань тримай зв'язок з класним керівником,вчителями - предметниками, які підкажуть шляхи рішення. 

  3. Виконуй завдання самостійно, дотримуючись правил академічної доброчесності.

  4. Користуйся правилами безпечного інтернету.

  5. Слідкуй за інформацією, яка розміщується на блозі закладу у розділах “Новини” та “Дистанційне навчання”

  6. Дотримуйся правил здорового способу життя та рекомендацій щодо запобігання захворювання на COVID-19.

Будь уважним, самостійним та дисциплінованим!

       

     Канікули скінчилися! Навчання у закладі з понеділка, 01 листопада, для учнів 5-11 класів проходитиме у дистанційній формі, здобувачі освіти 1-4 класів продовжать освітній процес очно. 

     Далі слідкуйте за інформацією на блозі, сторінці Facebook та у Viber групах класів. Бережіть себе, залишайтеся здоровими!


среда, 13 октября 2021 г.

Тиждень місцевої демократії

 


Європейський тиждень місцевої демократії є щорічною європейською подією, головною метою якого  є активізація процесів розповсюдження інформації щодо принципів, надбань та досягнень функціонування місцевої демократії в Україні та Європі, сприяння обізнаності населення щодо можливостей вирішення питань місцевого значення та залученню громадян до прийняття управлінських рішень, надання можливостей для ознайомлення з роллю Ради Європи та інших інституцій спільної Європи в області розвитку місцевої демократії.

          Завданням Тижня є розповсюдження інформації про діяльність місцевих органів влади, ознайомлення громадян з основними принципами їх роботи, привернення уваги населення селищ, міст та регіонів до того, що їхня участь у місцевих справах є найважливішим чинником життєздатності демократії, поширення інформації про різні форми та можливості участі в прийнятті рішень на місцевому рівні активно сприяє розширенню участі населення у соціальному, культурному, економічному та політичному житті.

          Цьогорічний Європейський тиждень місцевої демократії пройшов у нашому закладі освіти з 11 до 13 жовтня 2021 року.У рамках відзначення Європейського тижня місцевої демократії  у КЗ «Новоуспенівська зош І-ІІІ ступенів» відбулися   для учнів 1-4 класів виховні години  «Що я знаю про Європу?».
   Учні 5-8 класів змагалися у вікторині з питань місця України в Європі та необхідності співпраці із західними сусідами.
     У шкільній бібліотеці презентовано тематичну виставку друкованих видань на тему «Європейський Союз – Україна».

   У вестибулі школи оформлено інформаційний куточок із планом заходів до Європейського тижня місцевої демократії.
    Вчителем правознавства  проведені  інформхвилинки «Перспективи розвитку ЄС» та «ЄС на захисті демократії» для учнів 9-11 класів.

 






 

Впродовж 11-13 жовтня 2021 року у КЗ «Новоуспенівська ЗОШ І-ІІІ ступенів» пройшов тиждень козацької слави. В рамках тижня вчителі історії Іванова С.В. та Лапицька Д.О. провели інформхвилинки «Шляхами мужніх козаків» , де  учні школи згадали основні  сторінки історії українського народу за часів козаччини.
          Учні початкової школи переглянули фільм «Десять фактів про козаків», де мали змогу ознайомитися з побутом та поксякденним життям славних лицарів України.
          Завершенням тижня стали спортивні змагання «Козацькі забави», які були проведені для трьох вікових груп : 1-4 класи, 5-8 класи, 9-11 класи.                          Вчителі Варенко Г.В., Нестеренко В.В., Грищенко В.О. запропонували учням цікави вправи та розваги, які були у козаків. Учні мали змогу показати не тільки свою фізичну силу , а й кмітливість, розум та вправність. Переможців було нагороджено почесними грамотами та солодкими  призами.

 










понедельник, 11 октября 2021 г.

Тиждень протидії булінг

 

 



У такому динамічно змішаному світі у різних сферах життєдіяльності людини виникає безліч проявів. І не завжди вони позитивні.

 У тісному дружньому колі учні 5 та 7 класів із соціальним педагогом Лапицько Дар’єю Олександрівною училися протидіяти булінгу.

 Останнім часом яскраво вираженими є прояви цькування, осуду та навіть і застосування фізичної сили один до одного у дитячому середовищі. І це викликає неабияку стурбованість.

  Зовсім нещодавно вступив у силу закон, що передбачає відповідальність за булінг, тобто цькування або бездіяльність учасників освітнього процесу, які полягають у фізичному чи моральному насильстві.

 З метою запобігання таких проявів в учнівському середовищі проводиться профілактична робота, яка передбачає інформування, проведення різноманітних заходів із зазначених питань.

 У рамках Тижня протидії поширення булінгу серед учасників освітнього процесу у закладі відбулося заняття під гаслом «Stop боулінг».

 Інтерактивні вправи допомогли уявити булінг як темні хмари недовіри, образи, цькування, які розвіюються їх сонячними промінчиками доброти, довіри, вдячності. Цікаві ігри, притчі, відеоперегляд та навіть музика і поетичне слово допомогли дітям зрозуміти, що довіра і вдячність-перші кроки на протидію булінгу.

 Серед учнів 5-9 класів провели анкетування «У нашому класі/ у школі», аби виявичи чи присутнє цькування серед молоді.

 Протягом тижня діяла  інформаційна виставка «Stop buling».Учні опрацювали інформацію про види булінгу, міри покарання, навчилися  відрізняти булінг від звичайного конфлікту. Усі заходи проводилися для кожного учнівського колективу окремо, дотримуючись санітарно – гігієнічних вимог сьогодення.



пятница, 23 апреля 2021 г.

 

 
Шановні здобувачі освіти 11-го класу!
    З кожним днем наближається час здачі одного з найважливіших іспитів у вашому житті – ЗНО. Дистанційне навчання дає вам змогу знаходитися вдома і самостійно розподіляти свій час, мати цілодобовий доступ до різноманітних онлайн-сервісів. Чому б не використати цю перевагу для підготовки до ЗНО?
  • Ознайомтеся ще раз з  форматом проведення тестування: його тривалість, особливості проведення, специфіка завдань та їх форма (тестова чи відкрита).
  • Користуйтеся тренувальними онлайн-сервісами, змагайтеся з друзями, відповідайте на завдання з секундоміром.
  • Проходьте тестові питання минулих років, учіться розраховувати час, уважно читати запитання.
  • Присвячуйте підготовці до тестів хоча б трохи часу кожен день.
  • Працюючи з вчителями – предметниками дистанційно, приділяйте більше уваги тим предметам, які ви обрали для тестування на ЗНО, не соромтеся зайвий раз звернутися до вчителя по допомогу, повірте, як ви так і педагоги зацікавлені в успішному складанні ЗНО.

А головне пам’ятайте, що шлях до успіху – це щоденна наполеглива праця, вміння не здаватися і віра у власні сили.
Пройдіть цією дорогою знань впевнено і результат обов’язково вас порадує!

четверг, 11 марта 2021 г.

 

У літературі кожного народу, серед її великих творців, є поети, імена яких оповиті невмирущою любов’ю і славою. Таким поетом українського народу є Тарас Шевченко. Він виступив як поет-новатор, приніс із собою в українську літературу "слово нове", новий світ поезії, неповторні образи, картини й барви, небачене раніше багатство й широчінь тем, ідей, мотивів, жанрових форм, вивів українську літературу на шлях реалізму й народності. Справедливого Великого Кобзаря — народного мислителя та творця, вважають народним пророком. Не одне покоління українців формувало свій світогляд на його творах.
9 березня, виповнилося 207 років від дня народження знаного на весь світ поета, етнографа, художника, основоположника нової української літератури. Традиційно 9 і 10 березня у закладі проведяться дні вшанування пам’яті національного генія України. З метою поглиблення знань учнів та вияву поваги і любові до Кобзаревого слова відбувається низка різноманітних заходів.
Сьогодні вчителем української мови та літератури Дериглазовою Н.А. проведено літературну гру " «Тарас Шевченко: відомий і невідомий», учасниками якої стали учні 8-11 класів. Захід складався з 6-ти раундів: «Стрічка часу», «Вірю-не вірю» , «Математичний», «Впізнай твір Кобзаря», "Літературна маска", «Картинна галерея». Впродовж гри здобувачі освіти пригадали основні дати з життя поета, продемонструвати свої знання щодо різних цікавинок, які стосуються постаті Кобзаря, ближче познайомилися з Тарасом-живописцем, розгадували ребуси, під якими "ховалися" назви Тарасових творів, розв’язували приклади з багатьма невідомими тощо.
Перемогу в запеклій боротьбі здобула команда«Кобзарі»( Клименко Т.. Бутчик О., Гонтаренко Д., Поляков Н., Клюзка Є., Кухар О.), яка виявилася трішки сильнішою від своїх суперників- команди "Юні шевченківці" ( Капленко К.. Крамарський Д., Олійник О., Клименко А., Шнуровий О., Бобришева К.).Крім того, було визначено найактивніших глядачів, якими стали Гонтаренко Костянтин ( 5 клас) та Кухар Назар ( 9 клас). Всі учасники гри отримали запал позитивних емоцій та солодкі подарунки.
Проведений захід в черговий раз підтвердив, що Шевченко – явище велике і вічне. Він росте й розвивається в часі, в історії, і нам ще йти та йти до його осягнення. Шевченко завжди попереду. Усім нам необхідно разом боротися за найвищі вершини нашого духу, так як заповідав Великий Кобзар.
 





понедельник, 8 марта 2021 г.


 Декада суспільно - гуманітарних наук

Нещодавно у закладі завершилась предметна декада суспільно-гуманітарних дисциплін, яка проходила  з 22 лютого по  5 березня. Вона запам’яталася здобувачам освіти нестандартними заходами, які були  цікавими, адже у навчальному закладі багато талановитих та креативних і вчителів, і учнів. Мета декади -  поглиблення інтересу учнів до скарбів  літератури,  розкриття багатогранного світу української, іноземних мов, популяризація історичних знань, розвиток пізнавального інтересу  до даних навчальних предметів та реалізація їхнього виховного впливу на учнівську молодь. Символічно, що однин із днів тижня майже збігся зі святкуванням Міжнародного дня рідної мови та співпав із відзначенням   150-річного ювілею видатної поетеси та культурної діячки  Лесі Українки.

Під час декади було заплановано і проведено як відкриті уроки, так і відкриті заходи.  Вчителі практикували різні нестандартні форми роботи з учнями, впроваджуючи освітні інноваційні технології: інтерактивні, ігрові, інформаційно-комунікаційні, дослідницькі та інші. Було проведено позакласні заходи:   квести, виставки учнівських робіт, мовно – літературні ігри, онлайн-вікторини, конкурс ілюстрацій до творів Лесі Українки, конкурс стіннівок «Синьоока мавка України»  тощо.

  Крім нагород, предметна декада суспільно-гуманітарних дисциплін залишила по собі низку емоцій як серед організаторів - учителів, так і поміж учасників.

                                       







понедельник, 22 февраля 2021 г.


Увага!Увага! Увага!

 22 лютого стартує декада предметів суспільно - гуманітарного циклу, метою якої є   розкриття для здобувачів освіти багатогранного світу української мови та літератури, іноземних мов, зарубіжної літератури, історії, усього розмаїття можливостей і мистецьких інтерпретацій цих наук 

 




понедельник, 8 февраля 2021 г.

 

  • Реєстрація на ЗНО-2021 розпочалась!
Учні школи розпочали процедуру реєстрації, яка триватиме з 1 лютого до 5 березня 2021року.
Більш детально з процедурою реєстрації можна ознайомитись тут: https://testportal.gov.ua/zno-dpa-2/

 

четверг, 21 января 2021 г.


                   
До уваги випускників 11 класу та їхніх батьків!

Реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні 2021 року триватиме з 1 лютого до 5 березня включно.

Додатковий період реєстрації для участі в додатковій сесії триватиме упродовж  6 – 18 травня включно.

Докладнішн за посиланням

воскресенье, 10 января 2021 г.


Важлива інформація

                До уваги учасників освітнього процесу!!!

Другий семестр 2020-2021 навчального року розпочинається 11 січня 2021 року у дистанційному форматі!

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року №1236 "Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID -19, спричиненої коронавірусом SARS- COV-2З " у період обмежувальних протиепідемічних заходів з 08 по 25 січня 2021року освітній процес буде здійснюватися у дистанційному режимі. У цей період учням буде заборонено відвідувати заклади освіти.  

Освітній процес  ІІ семестру буде проводитися в дистанційному форматі для всіх класів закладу з 11 січня по 22 січня включно.

Навчальні заняття будуть проводитися згідно з діючим розкладом навчальних занять:          - у синхронному ( онлайн) режимі - на платформі Zoom;                                - у асинхроному режимі - з використанням інтерактивних освітніх платформ, електронної пошти, соціальних мереж тощо.

Детальну інформацію про здійснення дистанційного навчання можна отримати у класних керівників та на блозі школи.

 


До уваги учнів 11 класів та їх батьків!
З 5 січня розпочато реєстрацію на Пробне Зовнішнє Незалежне Оцінювання.
Особливості ПЗНО-2021:
📌5-19 січня включно - реєстрація на пробне ЗНО-2021 для майбутніх абітурієнтів.
📌У 2021 році одинадцятикласники зможуть обрати для проходження лише один предмет.
📌ПЗНО відбудеться 10 квітня 2021 року.
📌Результати будуть опубліковані на особистих інформаційних сторінках на спеціальному сервісі 16 квітня 2021 року.
📌Зареєструватися випускники можуть на сайті регіонального центру оцінювання якості освіти- 
https://dneprtest.dp.ua/cms/index.php
📌 Учасники зможуть завантажити тестові зошити з усіх інших навчальних предметів ЗНО-2021 та пройти тестування вдома, що дасможливість краще підготуватися до справжнього зовнішнього незалежного оцінювання.
📌Для вибору будуть доступні такі предмети: українська мова, українська мова й література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська, іспанська, німецька та французька мови.
📌Також на сайті можна ознайомитися з процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання: з порядком доступу до пункту тестування й робочого місця, особливостями роботи з бланками відповідей, структурою та змістом тестових зошитів.