четверг, 11 марта 2021 г.

 

У літературі кожного народу, серед її великих творців, є поети, імена яких оповиті невмирущою любов’ю і славою. Таким поетом українського народу є Тарас Шевченко. Він виступив як поет-новатор, приніс із собою в українську літературу "слово нове", новий світ поезії, неповторні образи, картини й барви, небачене раніше багатство й широчінь тем, ідей, мотивів, жанрових форм, вивів українську літературу на шлях реалізму й народності. Справедливого Великого Кобзаря — народного мислителя та творця, вважають народним пророком. Не одне покоління українців формувало свій світогляд на його творах.
9 березня, виповнилося 207 років від дня народження знаного на весь світ поета, етнографа, художника, основоположника нової української літератури. Традиційно 9 і 10 березня у закладі проведяться дні вшанування пам’яті національного генія України. З метою поглиблення знань учнів та вияву поваги і любові до Кобзаревого слова відбувається низка різноманітних заходів.
Сьогодні вчителем української мови та літератури Дериглазовою Н.А. проведено літературну гру " «Тарас Шевченко: відомий і невідомий», учасниками якої стали учні 8-11 класів. Захід складався з 6-ти раундів: «Стрічка часу», «Вірю-не вірю» , «Математичний», «Впізнай твір Кобзаря», "Літературна маска", «Картинна галерея». Впродовж гри здобувачі освіти пригадали основні дати з життя поета, продемонструвати свої знання щодо різних цікавинок, які стосуються постаті Кобзаря, ближче познайомилися з Тарасом-живописцем, розгадували ребуси, під якими "ховалися" назви Тарасових творів, розв’язували приклади з багатьма невідомими тощо.
Перемогу в запеклій боротьбі здобула команда«Кобзарі»( Клименко Т.. Бутчик О., Гонтаренко Д., Поляков Н., Клюзка Є., Кухар О.), яка виявилася трішки сильнішою від своїх суперників- команди "Юні шевченківці" ( Капленко К.. Крамарський Д., Олійник О., Клименко А., Шнуровий О., Бобришева К.).Крім того, було визначено найактивніших глядачів, якими стали Гонтаренко Костянтин ( 5 клас) та Кухар Назар ( 9 клас). Всі учасники гри отримали запал позитивних емоцій та солодкі подарунки.
Проведений захід в черговий раз підтвердив, що Шевченко – явище велике і вічне. Він росте й розвивається в часі, в історії, і нам ще йти та йти до його осягнення. Шевченко завжди попереду. Усім нам необхідно разом боротися за найвищі вершини нашого духу, так як заповідав Великий Кобзар.
 





понедельник, 8 марта 2021 г.


 Декада суспільно - гуманітарних наук

Нещодавно у закладі завершилась предметна декада суспільно-гуманітарних дисциплін, яка проходила  з 22 лютого по  5 березня. Вона запам’яталася здобувачам освіти нестандартними заходами, які були  цікавими, адже у навчальному закладі багато талановитих та креативних і вчителів, і учнів. Мета декади -  поглиблення інтересу учнів до скарбів  літератури,  розкриття багатогранного світу української, іноземних мов, популяризація історичних знань, розвиток пізнавального інтересу  до даних навчальних предметів та реалізація їхнього виховного впливу на учнівську молодь. Символічно, що однин із днів тижня майже збігся зі святкуванням Міжнародного дня рідної мови та співпав із відзначенням   150-річного ювілею видатної поетеси та культурної діячки  Лесі Українки.

Під час декади було заплановано і проведено як відкриті уроки, так і відкриті заходи.  Вчителі практикували різні нестандартні форми роботи з учнями, впроваджуючи освітні інноваційні технології: інтерактивні, ігрові, інформаційно-комунікаційні, дослідницькі та інші. Було проведено позакласні заходи:   квести, виставки учнівських робіт, мовно – літературні ігри, онлайн-вікторини, конкурс ілюстрацій до творів Лесі Українки, конкурс стіннівок «Синьоока мавка України»  тощо.

  Крім нагород, предметна декада суспільно-гуманітарних дисциплін залишила по собі низку емоцій як серед організаторів - учителів, так і поміж учасників.